Jdi na obsah Jdi na menu
 


Povidlové buchty pečené v remosce

25. 1. 2019

Suroviny:

Těsto:
400 g polohrubé mouky
špetka soli
45 g moučkového cukru
0,5 ks vanilkového cukru
190 g mléka
60 g másla, hery nebo jiného tuku
1 žloutek
21 g čerstvého droždí
citronová kůra
 
Náplň:
320 g švestkových povidel - dle potřeby
 
Na promaštění boků buchet a povrchu:
60 g másla, hery nebo jiného tuku
 
Postup:

Kynuté těsto zaděláme pro nás běžným způsobem. Nejjednodušší je použít domácí pekárnu, kde jako první nalijeme vlažné mléko, rozpuštěný ale vlahý tuk, žloutek, citronovou kůru, přidáme mouku promíchanou se solí a cukrem, nahoru dáme rozdrobené droždí. Zvolíme program Těsto.
Kdo pekárnu nevlastní, tak zadělá klasicky. Jako první připravíme z odvážených surovin kvásek, odkaz jak na něj je pod receptem v Poznámce. Do mísy vložíme mouku smíchanou se solí, cukr, kůru, vlažný zbytek mléka, rozpuštěný ale vlahý tuk, žloutek, vzejitý kvásek a vypracujeme hladké, vláčné a nelepivé těsto. Necháme v míse pod utěrkou na teplém místě vykynout.

Vykynuté těsto zpracujeme na mírně podsypaném vále do bochánku, z něj vyvalíme váleček a nakrájíme 14 kousků - koleček. Každý kousek roztáhneme do šířky, doprostřed dáme hromádku povidel a uděláme "raneček", dobře stiskneme a uzavřeme, aby náplň nevytékala. Řidší povidla zahustíme strouhaným perníkem, hustější naředíme troškou rumu, můžeme přidat i trochu citronové kůry nebo i skořice.

Mísu remosky do 3/4 výšky potřeme rozpuštěným, ale vlahým tukem a naskládáme připravené buchty, spojem dolů. Po bocích je řádně mastíme , aby se při pečení neslepily. Pod utěrkou je necháme vykynout, pomastíme i na povrchu, přiklopíme víkem, zapneme a pečeme zhruba 35 - 38 minut. Povrch buchet je dobré po krátkém zapečení přikrýt kolečkem vystřiženého alobalu nebo papíru na pečení, aby se buchty shora nepřipalovaly a přitom se středem dobře propekly. Jde využít i tzv. zbytkové teplo, kdy se remoska před koncem pečení vypne a nechá se ještě přiklopená cca 5 - 8 minut. Po upečení sejmeme víko a mírně zchladlé buchty z mísy vyklopíme.

Recept je určen pro větší remosku Grand o průměru 32 cm.

011.jpg001.jpg

 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář