Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bramborové šišky

27. 4. 2015

Počet porcí: 3 - 4

Suroviny:

Na těsto: 600 g studených vařených brambor, 1 vejce, malinko soli, zhruba 100 g hrubé krupice nebo dětské krupičky a 120 g hrubé mouky, 15 g solamylu

Na posyp: 100 g strouhanky, 30 g másla a moučkový cukr dle potřeby

Na přelití: zhruba 60 g rozpuštěného másla

 

Postup:

Studené vařené brambory nastrouháme na jemném slzičkovém struhadle, přidáme vejce, nepatrně soli, hrubou krupici nebo dětskou krupičku, hrubou mouku a solamyl. Ihned vypracujeme těsto,může se stát, že bude třeba ještě trochu zahustit moukou, záleží, jaké máme brambory. Takže mouka a krupice je pouze orientační váha. Z těsta vytvoříme bochánek, z něho pak váleček a nakrajíme na kousky. Ty pak vyválíme na malé šišky, které ihned vhodíme do většího množství vařící osolené vody. Vařečkou velmi opatrně šišky uvolníme ode dna a až  voda opět začně vřít, zdroj tepla zmírníme. Když šišky vyplavou na povrch, trvá to od bodu varu zhruba 2 - 3 minutky, tak jednu vyjmeme a rozkrojíme. Pokud je dobře uvařená(nemá mazlavý střed), tak vyjmeme ostatní, jinak ještě chvíli necháme velmi mírně vařit.

Strouhanku na posypání si připravíme tak, že v kastrůlku roztopíme máslo, přidáme strouhanku a za stálého míchání pražíme do mírně zlatavého odstínu.

Šišky dáme na talíř, posypeme strouhankou, moučkovým cukrem a přelijeme máslem.

Bramborové šišky

bramborove-sisky.jpg

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Bramborové šišky

(Jiřina Šebíková, 6. 9. 2016 20:07)

Uvařené obalte v osmahnuté strouhance jako na slano bez cukru a k tomu kompotovanou červenou řepu.Mňam.