Jdi na obsah Jdi na menu
 


Palačinkový komínek s jogurtem a ovocem

5. 2. 2012

Počet porcí: 6 -7 ks

Suroviny:

Na palačinky:
300 ml mléka, 2 vejce, špetka soli, zhruba 120 g hladké mouky - dle potřeby, je možné přidat 2 plnější lžíce kokosu, 2 - 3 lžíce oleje na smažení
Dále budeme potřebovat jogurt dle vlastního výběru - 1 ks na porci spíš menší balení, čerstvé sezónní ovoce, šlehačku, meduňku, topping, marmeládu, s cukrem pražené mandlové nudličky nebo lupínky, ovocné želatinové špagety. Místo jogurtu půjde použít ochucený tvaroh, pudink, zmrzlina.

Postup:

Z mléka, vajec, špetky soli, mouky a kokosu si uděláme hladké lité těstíčko, spíše řidší. Kokos můžeme vynechat. Necháme chvíli odležet a na větší teflonové pánvičce slabě potřené olejem smažíme tenké, světlé palačinky. Pánvičku potírám olejem silikonovou mašlovačkou. Palačinky necháme zchladnout, každou rozřízneme na polovinu a z každé poloviny uděláme proužek o šířce zhruba 5 cm. Na sklenici zhruba o průměru 6 cm obtočíme dva palačinkové proužky a svážeme ovocnou špagetou. Opatrně ze sklenice stáhneme dolů. Komínek dáme na talíř, naplníme jogurtem, ovocem atd., nahoře dozdobíme šlehačkou, posypeme mandlemi. Z každé palačinky nám zůstanou dva malé boční kousky, ty můžeme potřít marmeládou a přidat na talíř. Dozdobíme dle své fantazie a použijeme, co zrovna máme k dispozici.

Poznámka:

Zdroj: Čerpala jsem z kuchařky Delikatesy, ale recept je dost poupravený. Tam se palačinkové pásy namotávaly na kovová tvořítka a pekly se v troubě 10 minut vyhřáté na 180°C. Už se nesvazovaly a byly bez kokosu. Pečení mi připadá zbytečné.
Ovocné špagety jsou k dostání např. v Lídlu, Kauflandu a možná i jinde.

palacink-komim-titul.jpg

palacinkovy-kominek.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář