Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zapečená jablka se slazeným kondenzovaným mlékem

29. 3. 2013

Suroviny:

Jablka - na porci zhruba 1 větší, Salko - slazené kondenzované mléko, starší ale vláčné bílé pečivo - rohlíky na porci asi 1/2 ks, máslo nebo jiný tuk na vymazání jednoporcové misky určené k zapékaní, nasekané mandle nebo mandlové lupínky, je možné použít i ořechy, každý co má rád.

Postup:

Jednoporcovou misku  určenou k zapékaní vymažeme máslem nebo jiným vhodným tukem, rozložíme na hrubší kolečka nakrájené rohlíky, pokud jsou už starší a trochu tvrdší, tak je mírně pokropíme mlékem. Na tuto vrstvu rozložíme oloupaná a nakrájená jablka. Vše pokapeme sladkým kondenzovaným mlékem dle vlastní úvahy, podle toho, jaká máme jablka - sladší nebo kyselejší. Mléko je hodně sladké. Povrch posypeme buď sekanými mandlemi nebo ořechy. Kokos jsem nezkoušela. Vložíme do předehřáté trouby a zhruba 10 minut pečeme - podle potřeby a teploty trouby. Já používám malou minitroubu se spodním i horním ohřevem a povrch musím ke konci přikrýt kouskem alobalu, aby se mandle nepřipalovaly. Po zapečení dozdobíme meduňkou nebo mátou a podáváme.

Recept jsem vyčetla v nějakém starším časopise, ale jablka se zapékala samotná se Salkem, bez pečiva dole. Takže je možné připravit i tak, ale na nás to bylo dost sladké.

zapecena-jablka-se-slazenym-kondenzovanym-mlekem.jpg

zapecena-jablka-se-slazenym-kondenzovanym-mlekem-.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář